Достапни линкови

Времето денеска-облачно со дожд


Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источенn ветер.
Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 14 до 18 степени.Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 16 степени.
XS
SM
MD
LG