Достапни линкови

Турција со 65 тони хуманитарна помош за Филипини


Филипини
Турција ќе испрати 65 тони хуманитарна помош на Филипини, каде тајфунот Хаијан усмрти голем број луѓе и предизвика огромна материјална штета, изјави турскиот вицепремиер Бешир Аталај.
Покрај хуманитарната помош Турција ќе испрати и турски персонал за дистрибуција на помошта.
Првата хумнанитарна помош од Турција ќе биде испратена со авион денеска истакна Аталај, кој отпатува за Филипни.
XS
SM
MD
LG