Достапни линкови

Активистите на Гринпис префлени од Мурманск на непознато место


Гринпис соопшти дека нејзините 30 активисти, затворени во Русија по протестите на арктичката платформа, се префрлени од Мурманск на непозната локација.
Според Гринпис, нивните адвокати не успеале да ги посетат е и не се знае зошто се префрлени во друг затвор.
Како што е познато, 28 активисти и двајца новинари на 18 септември беа уапсени по протестите во близина на платформа на Газпром.
XS
SM
MD
LG