Достапни линкови

Американскиот амбасадор не си оди од Москва


Американскиот амбасадор во Москва, Мајкл Мекфол.
Американскиот амбасадор во Москва, Мајкл Мекфол, негира дека планира да поднесе оставка на функцијата. Како одговор на прашањето на Радио Слободна Европа, Мекфол на Твитер напиша дека останува во Москва. Во последно време во медиумите се појавија шпекулации дека Мекфол размислува да се повлече од амбасадорското место и да се врати во САД. Тој е амбасадор во Москва од пред две години.
XS
SM
MD
LG