Достапни линкови

Божиновски со жалба за притворот


Новинарот\ Зоран Божиновски, денеска бил изведен пред истражен судија во Нови Сад, кој му одредил екстрадиционен притвор во траење од 40 дена. Македонското министерството за внатрешни работи се обратило до Министерството за правда и судовите за да се отпочне со постапката за екстрадиција на осомничениот. Адвокатот на Божиновски, како што изјавила портпаролката на Судот во Нови Сад, Светлана Томиќ за Прес 24 вложил жалба на одлуката на Вишиот Суд во Нови Сад наредните 40 дена да ги помине во екстрадиционен притвор.
XS
SM
MD
LG