Достапни линкови

Пакистан - протести поради напади со беспилотни летала


Во Пешавар, северозападен Пакистан неколку стотици поддржувачи на Џамат е Ислами партијата протестираа против нападите извршени со американски беспилотни летала во нивната земја.
Оваа партија , исто така, побараа нивната влада да не дозволи транспорт на воена опрема на НАТО преку нивната земја во Авганистан.
XS
SM
MD
LG