Достапни линкови

На Косово упасени поради заплашување сведоци


Еулекс уапси две лица на Косово, осомничени за заплашување сведоци во тек на кривична постапка. Еден од осомничените е и претседателот на Општинскиот суд во Приштина Нухи Ука. Обвинителот поднесе барање за одредување мерка притвор против двете лица и нивно сослушување.
XS
SM
MD
LG