Достапни линкови

Силен тајфун ги погоди Филипините


Централните острови на Филипините денеска биле погодени од силниот тајфун Хаијан со ветрови со брзина од над 300 километри на час. Се наведува дека брановите што ги погодиле островите биле виски над пет метри. Има извештаи и за загинати. Претходно околу милион луѓе биле евакуирани од подрачјата каде што се очекуваше да мине тајфунот.
XS
SM
MD
LG