Достапни линкови

Времето сончево и релативно топло


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер.
Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната ќе биде од 18 до 23 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до три и дневна до 19 степени.
XS
SM
MD
LG