Достапни линкови

Кери: прогрес во блискоисточниот мировен процес


Американскиот државен секретар Џон Кери денеска изјави дека бил постигнат значителен прогрес околу финалниот договор меѓу Израел и палестинците. Тој ова го рече по пристигнувањето во јорданскиот главен град Аман. Кери додаде дека лидерите на двете страни им се посветени на мировните разговори и покрај, како што изјави, некои тензични моменти.
XS
SM
MD
LG