Достапни линкови

Раст на доларот во однос на еврото


Вредноста на американскиот долар денеска порасна во однос на еврото откако Европската централна банка ја намали главната каматна стапка на рекордно ниво од 0,25 насто. Едно евро сега се менува за долар и 33 центи што е најмалку во изминативе два месеца.
XS
SM
MD
LG