Достапни линкови

Турција не поддржува сириски групи блиски на Ал Каеда


Реџеп Таип Ердоган
„Турција не им пружа засолиште или поддршка на сириските групи поврзани со Ал Каеда и ќе продолжи да ги разграничува од сириската опозиција на која и дава голема поддршка“, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган на денешната прес конференција во Стокхолм. Тој посочи дека против структурите на Ал Нусра и Ал Каеда треба да се води иста борба каква што се води против сепаратистичките терористички групи“.
XS
SM
MD
LG