Достапни линкови

Калеников и натаму претседател на ССК


Златко Калеников останува претседател на Сојузот на стопанските комори уште седум месеци.
Вака одлучи Управниот одбор на Комората на денешното редовно Собрание, со образложение дека статутот треба да се редефинира.
Како што изјави Калеников по Собранието другите двајца кандидати за претседател Венко Глигоров и Сеат Кочан ја поддржале да остане претседател до промената на Статутот.
Следното Собрание е закажано за јуни идната година, рече Калеников кој, како што нагласи, нема да се кандидира на следниот избор за прв човек на ССК.
XS
SM
MD
LG