Достапни линкови

Груевски е задоволен што Меркел се виде со Нимиц


Премиерот Никола Груевски ја оцени како позитивна средбата на посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин.
Груевски смета оти е добро Германија да биде детално запозната со текот и содржината на процесот, бидејки е важна членка на ЕУ.
Според Груевски добро е што е Германија запознаена со она што во минатиот период затоа што како што рече „ние мислиме дека имаме исправна позиција и конструктивна позиција“.
XS
SM
MD
LG