Достапни линкови

Двајца мртви во престрелка во Детроит


Во престрелка во централниот американскиот град Детроит загинале две лица,а шест се повредени. Полицијата соопшти дека вооружен напаѓач отворил оган на една прометна раскрсница пред една берберница во градот. Полицијата соопшти дека трага за најмалку еден напаѓач, а не ја исклучуваат можноста да биле и двајца. Соединетите Држави имаат најмногу оружје по глава на жител и оттука имаат највисока стапка на смртни случаи од огнено оружје.
XS
SM
MD
LG