Достапни линкови

Во Таџикистан нерегуларности на изборите


Во Таџикистан денеска заврши гласањето места на претседателските избори. Регистрирани се низа нерегуларности во некои избирачки места.
Централната изборна комисија соопшти дека одѕивот на гласачите беше и над 80 проценти.
Опозиционата Социјал-демократската партија ги бојкотираа изборите на кои се очекува победа на долгогодишниот претседател Емомали Рахмон.
XS
SM
MD
LG