Достапни линкови

Ексминистерот Либерман ослободен од обвинувањата


Авигдор Либерман
Израелскиот суд денеска донесе одлука дека поранешниот шеф на дипломатијата Авигдор Либерман е невин по сите точки на обвинувањето со што се отвора патот за повторно негово враќања на истата функција. Либерман, сојузник но и понекогаш противник на премиерот Бенјамин Нетанјаху долго време беше прогонуван поради наводи за негова вмешаност во корупција. Овој пат кривично одговараша за проневера и злоупотреба на службената положба.
XS
SM
MD
LG