Достапни линкови

Тачи: изборите на Косово, успешни


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави денеска во Брисел дека локалните избори на 3 ноември биле успешни и оти ја докажале вредноста и легитимноста на договорот меѓу Белград и Приштина. Тој пред состанокот со Кетрин Ештон и со српскиот премиер Ивица Дачиќ оцени дека изборите биле важен европски тест за Косово и оти тој бил успешно положен.
XS
SM
MD
LG