Достапни линкови

Албанскиот премиер во официјална посета на Македонија


Албанскиот премиер Еди Рама.
Албанскиот премиер Еди Рама престојува во официјална посета на Македонија. Предвидено е Рама да се сретне со неговиот домаќин премиерот Никола Груевски. Албанскиот премиер ќе се сретне и со претседателот Ѓорге Иванов и со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски, како и со лидерите на ДУИ Али Ахмети и ДПА Мендух Тачи.Оваа е прва посета на Рама како премиер на Албанија.
XS
SM
MD
LG