Достапни линкови

Градоначалникот на Торонто призна дека пушел крек


Градоначалникот на Торонто, Роб Форд.
Градоначалникот на Торонто, 44-годишниот Роб Форд, призна дека пушел крек, но рече дека не е зависник. Шефот на полицијата на Торонто минатата недела изјави дека постои видео снимка на која се гледа дека Форд пушти крек од луле. Градоначалникот на најголемиот град во Канада пред новинарите изјави дека конзумирал дрога пред околу една година, кога бил многу пијан. Тој одби да даде оставка и покрај бројните повици. „Сè што можам да кажам е дека сум направил решки“, рече тој.
XS
SM
MD
LG