Достапни линкови

Временска прогноза - облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд кои локално се очекува да бидат пообилни и над 15 литри на метар квадратен. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје слично време, со температура до 17 степени. Од четврток до крајот на неделата времето ќе биде стабилно, суво и релативно топло со услови за утринска магла по котлините.
XS
SM
MD
LG