Достапни линкови

Напаѓачот во Њу Џерси е пронајден мртов


Полицијата изврши евакуација во трговски центар во Парамус во Њу Џерси откако едно лоице отвори оган во комплексот.
Нема извештаи за ранети лица, а напаѓачот е пронајден мртов. Според првични сознанија самиот се повредил. Локалните телевизии покажаа силно полициско присуство и евакуација на илјадници лица.
Пред два месеца милитанти поврзани со Ал Каеда извршија напад на шопинг мол во Најроби при што загинаа 67 луѓе.
XS
SM
MD
LG