Достапни линкови

Граѓаните на Њујорк избираат градоначалник


Бил де Бласио
Милиони граѓани на Њујорк денеска избираат нов градоначалник кој треба да го замени милијардерот Мајкл Блумберг.
Се смета дека најмногу шанси има демократот Бил де Бласио.
Според Вол Стрит Журнал, тој е во водство пред републиканецот Џое Лхота и веројатно ќе биде прв градоначалник демократ од 1989 година.
XS
SM
MD
LG