Достапни линкови

Напад на автобус во Норвешка, убиени три лица


Човек вооружен со нож синоќа нападнал автобус во Западна Норвешка при што го убил возачот и уште две лица. Напаѓачот кој е маж на 50-тина години, како што соопшти полицијата е уапсен и не е етнички Норвежанец. Мотивите за нападот засега не се познати.
XS
SM
MD
LG