Достапни линкови

Времето денеска-облачно, попладне дожд


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд особено попладне во западните делови. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.
Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 17 до 23 степени.
Во Скопје слично време .Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до 19 степени.
XS
SM
MD
LG