Достапни линкови

Глобалните берзи и натаму бележат пораст


Светските берзи денеска регистрираа пораст односно ја продолжија тенденцијата која трае веќе 4 недели.
Еврото во однос на доларот се менува за 1.3505. Предвидувањата за следниот потег на Федералните резерви на САД, како што се наведува, се покажало сложена работа.
Се смета дека американците би можеле да ја забават стимулативната програма следниот месец , наместо да чекаат до март. Тоа го подржа американскиот долар.
XS
SM
MD
LG