Достапни линкови

Обама - Конгресот да го донесе законот за Геј правата


Американскиот претседател Барак Обама го повикa Сенатот да го донесе законот со кој им се забранува на компании да ги дискриминираат на работните места хомосексуалците, лезбејките, бисексуалците, или трансексуалците.
Во колумна објавена во Хафингтонпост Обама изјави дека работниците треба да се ценат по нивната способност а не по тоа што се и кого сакаат за партнер.
XS
SM
MD
LG