Достапни линкови

Сириската опозиција нема да учествува во мировните преговори


Лидерот на сириската Национална Коалиција Ахмед ал Џарба
Сириската опозиција соопшти дека нема да учествува на преговорите во Женева, кои се со цел да се стави крај на конфликтот во земјата. Лидерот на сириската Национална Коалиција Ахмед ал Џарба ја соопшти одлуката за време на средбата на Арпаската лига во Каиро. Џарба изјави дека коалицијата не може да го прифати присуството на „окупирачот Иран“ на преговарачката маса.
XS
SM
MD
LG