Достапни линкови

Пронајдени 1500 уметнички слики во Германија


Германските медиуми јавија дека речиси 1500 уметнички слики кои биле украдени за време на Втората Светска Војна, меѓу кои и дела на Пикасо и Матис биле пронајдени во стан во Минхен. Неделникот Фокус процени дека целокпуната вредност на сликите изнесува милијарда евра. Станот му припаѓал на синот на уметнички колекционер кој ги купил сликите во триесетите и четириесетите години на минатиот век.
XS
SM
MD
LG