Достапни линкови

Путин со строги мерки против тероризмот во Русија


Рускиот претседател Владимир Путин
Рускиот претседател Владимир Путин одобри серија на строги антитерористички закони пред одржувањето на Олимписките игри во Сочи во наредната година. Законите ќе ги обврзат родините на терористите да платат за штетата предизвикана од нивните напади. Според веб сајтот на Кремљ, Путин ги потпишал законите со кои се предвидува затворска казна до десет години за оние кои ќе бидат обучувани со цел да извршуваат терористички напади.
XS
SM
MD
LG