Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и претежно стабилно


Времето во Македонија ќе биде сончево претежно стабилно и суво време со магла по одделни котлини и речните долини, а во крајниот северозападен дел ќе има услови за зголемување на облачноста и за краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и температура до 18 степени. Поголемо зголемување на облачноста ќе има во вторник кога се очекуваат и локални врнежи од дожд на повеќе места.
XS
SM
MD
LG