Достапни линкови

Косово - поради изборни инциденти приведени 18 лица


Косовската полиција соопшти дека се покренати 7 предмети поради попречување на изборниот процес на Косово. При тоа биле повредени 18 лица.
портпаролот Брахим Садриу изјави дека станува збор за полесни повреди на процесот во регионите на Приштина, Подуево, Липљан и Глоговац.
При тоа имало и притисоци да се гласа за одреден политички субјект.
XS
SM
MD
LG