Достапни линкови

Кери-САД се посветени на соработката со Египет


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери за време на посетата на Египет изјави дека Вашингтон е посветен на соработката со исламистички лидери на земјата. Тој ги повика властите да продолжат со „маршот кон демократијата“. Ова е прва посета на Египет на Кери по соборувањето на исламистичкиот претседател Мохамед Морси.
XS
SM
MD
LG