Достапни линкови

Иран-Каменеи не е оптимист за нуклeарните преговори


Ајатолахот Али Каменеи
Иранскиот врхоевн лидер Ајатолахот Али Каменеи денеска изрази поддршка за преговорите за нуклеарната програма на земјата и предупреди на поткпувањето на дипломатите кои се вклучени во процесот. Според него, иранскиот преговарачки тим е на тешка мисија. Каменеи порача и дека не е оптимист за преговорите, но дека Иран нема да страда или загуби нешто доколку тие не успеат.
XS
SM
MD
LG