Достапни линкови

Осудени две лица за воени злосторства во Бангладеш


Судот за воени злосторства во Бангладеш осуди на смртна казна две лица кои живеат во странство за злосторства против човештвото за време на војната со Пакистан во 1971 година за независност на земјата. На Ахрафузман Кан кој живее во САД и Човдхури Муин Удин, кој живее во Британија им се судеше во отсуство.
XS
SM
MD
LG