Достапни линкови

Покренато обвинение против напаѓачот на аеродромот во Лос Анџелес


Аеродромот во Лос Анџелес
Американските обвинители поднесоа обвиниение за убиство и предизвикување насилство на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес против момчето кое е осомничено за нападот. Доколку биде осуден 23 годишниот Пол Цијанција може да добие смртна казна.
Во нападот во петокот загина едно лице задолжено за безбедноста на аеродромот, а неколку лица беа повредени. Цијанција се наоѓа во болница, бидејќи беше застрелан од полицијата при апсењето.
XS
SM
MD
LG