Достапни линкови

Пакистан-властите загрижени за преговорите со талибанците


Хакимулах Мехсуд
Пакистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека убиството на талибанскиот лидер во земјата Хакимулах Мехсуд ќе влијае на мировните преговори на властите со талибанците.
Според нив, секој аспект на соработката на Пакистан со Вашингтон ќе биде разгледан по американскиот беспилотен напад во кој загина Мехсуд.
Во меѓувреме талибанците го избраа Кан Саид за нов лидер.
XS
SM
MD
LG