Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ-Шеќеринска поседува и вила во Маврово


Радмила Шеќеринска
ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска во анкетниот лист не го навела целиот имот кој го поседува со својот сопруг. Од партијата информираат дека покрај становите, Шеќеринска и нејзиниот сопруг поседуваат вила на два спрата со вкупна површина од околу 200 м2 и двор од 347 м2 во Маврово. Светлана Јакимовска од ВМРО ДПМНЕ изјави дека вкупната вредност на имотот е околу 154.700 евра и дека вилата е градена во 2003 година кога Шекеринска била потпретседател на Владата. Куќата, според неа, е пријавена како имот на мајката на сопругот.
Јакимовска порача дека е очигледно оти семејството на Шеќеринска поседува недвижен имот во вредност од околу 650.000 евра и ја повика да објасни од каде со нејзиниот сопруг имаат толкави примања за да може во рекордно време да стекнат толкав имот.
XS
SM
MD
LG