Достапни линкови

Русија и Јапонија со зголемена соработка во одбраната


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров
Русија и Јапонија постигнаа договор за одржување заеднички воени и анти-пиратски вежби и за воспоставување рамка за одбрамбена соработка. Договорот беше постигнат на средбата на министрите за надворешни работи и одбрана на двете земји во Токио. Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека средбата претставува нова фаза во односите меѓу Русија и Јапонија.
XS
SM
MD
LG