Достапни линкови

Експлозија во фабрика за пиротехника во Кина, 11 жртви


Работници во фабрика во Кина
Во експлозија во фабрика за пиротехника во јужниот дел на Кина загинале 11 лица, а 17 биле повредени. Медиумите јавија дека најголем дел од жртвите се од женски пол. Двајца бизнисмени биле уапсени поради несреќата. Причината за експлозијата се уште не е позната.
XS
SM
MD
LG