Достапни линкови

Осомничено 23 годишно момче за нападот во Лос Анџелес


Аеродромот во Лос Анџелес
Американските власти соопштија дека 23 годишниот Пол Цијанција е осомничен за нападот на аеродромот во Лос Анџелес при кој загина едно лице, а седум беа повредени. Полицијата соопшти дека Цијанција бил повреден при апсењето и сега се наоѓа во притвор. Шефот на аеродромската полиција Патрик Ганон изјави дека верува оти осомничениот сам го извршил нападот. Сите летови на аеродромот по инциденот биле откажани или одложени.
XS
SM
MD
LG