Достапни линкови

Пакистан-Талибанците избираат нов лидер


Хакимулах Мехсуд
Пакистанските талибанци денеска се очекува да го избрат новиот лидер, откако досегашниот Хакимулах Мехсуд беше убиен во напад со американско беспилотно летало. Според талибанците, Мехсуд загинал вчера со уште четворица нивни припадници во Северен Вазиристан. Се уште ни пакистанските ни американските власти не ги потврдија наводите.
XS
SM
MD
LG