Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла. Температурата ќе се движи од еден до осум, а дневната од 18 до 24 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до шест и со дневна до 21 степен.
XS
SM
MD
LG