Достапни линкови

Израелски воздушен напад во Појасот Газа


Во денешниот израелски воздушен напад во Појасот Газа, биле убиени најмалку 3-ца милитанти. Според израелски официјални претставници, цел на нападот бил тунел во кој било складирано оружје. До нападот доаѓа по синоќешната престрелка меѓу израелски војници и милитанти на Хамас, во која загинал еден милитант, а еден бил ранет, а биле ранети и 5-мина израелски војници. Израелската патрола се обидувала да уништи еден тунел, во близина на градот Кан Јунис.
XS
SM
MD
LG