Достапни линкови

Во Скопје средба Дорис Пак - Фатмир Бесими


Дорис Пак
Заложбите на Република Македонија за поскорешно заокружување на реформите и интеграцијата на земјата во евро-атлантските структури, биле тема на денешната средба на заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Фатмир Бесими со германската пратеничка во Европскиот парламент Дорис Пак, која престојува во Република Македонија на покана на Фондацијата „Конрад Аденауер“.
- Темите за кои се разговараше беа реформите во Република Македонија, добрососедските односи, како и меѓуетничките односи за кои што, Дорис Пак истакна дека промовирањето на европските вредности ќе ја донесат Европа во Македонија, стои во соопштението за средбата.
XS
SM
MD
LG