Достапни линкови

Јапонско - руски преговори за безбедносна соработка


Илустрација
Официјални претставници на Русија и на Јапонија денеска во Токио започнуваат дво-дневни разговори за територијалните спорови и за безбедносната соработка. Според аналитичарите, рускиот претседател Владимир Путин се залага за поблиски односи со Јапонија, меѓу другото, и поради растечката кинеска воена сила.
XS
SM
MD
LG