Достапни линкови

Забранета информативна интернет страница во Русија


Судот во Москва нареди затворање на информативната интернет страница Росбалт.ру поради постирање видеа во кои имало непристојни зборови. Едно од видеата е од преформанс на групата Пуси Рајот, чии членки беа осудени за настапот во црква во Москва. Претставниците на Росбалт истакнаа дека вулгарните зборови биле отстранети и оти и други сајтови во Русија содржат материјали со вулгарни зборови, па не се забранети.
XS
SM
MD
LG