Достапни линкови

Вулин ќе биде уапсен ако дојде на Косово kako резервист


Александар Вулин
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека српскиот министер без ресор задолжен за Косово и Метохија Александар Вулин може да дојде на Косово како „човек на мирот и согласно стандардите“, но ќе биде уапсен доколку се појави во униформа на резервист.
На коментар дека српскиот премиер Ивица Дачиќ посетата на Грачаница ја најавил како верска, но таму одржал политички говор, косовскиот премиер истакна дека не одобрува посета на официјални претставници кои „злоупотребуваат и создаваат поделба во српската заедница на Косово“.
XS
SM
MD
LG