Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала до умерена облачност


Илустрација.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура се движи од еден до седум, а дневната од 19 до 24 степени. Во Скопје дневната температура ќе се искачи до 22 степени.

До недела ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло време со појава на слаба утринска магла.

Промена на времето се очекува во почетокот на наредната недела, кога ќе има зголемување на облачноста со појава на локален дожд.
XS
SM
MD
LG