Достапни линкови

Растат акциите на глобалниот пазар


Акциите на глобалните берзи се искачија на највисоко ниво за изминатите речиси шест години поради увереноста дека Америакнските федерални резерви и натаму ќе ја задржат поддршката.
Истовремено вредноста на американскиот долар и натаму опаѓа што пак ја подржува цената на златото и бакарот.
XS
SM
MD
LG